T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Web Portalı

Sektör:
gençlik spor bakanlığı hakkında

29 Haziran 1938 tarihinde kabul edilen 3530 sayılı kanunla Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü kuruldu. 1969 Türkiye genel seçimlerinin ardından ilk kez Spor Bakanlığı adıyla kurulan bakanlığın başına 3 Kasım 1969 tarihinde İsmet Sezgin atandı. 1972 yılında adı Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak değiştirildi. 1983 Türkiye genel seçimlerinin ardından ise Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı adını aldı. 1 Nisan 1989’dan itibaren Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü olarak faaliyetlerine devam etti. 2011 yılında ise Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı adıyla yeniden kuruldu

30,000
+

Hours delivered back to the business

100
+

SOX compliance in Settlement process automation

95
+

Success rate of bot case completion

6
+

For functional release of OBT, RTS and OGS

Zorluklar ve Hedefler

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirdiği proje kapsamında, genç neslin sporla buluştuğu, etkileşimli ve kullanıcı dostu bir web portalı geliştirmek amacıyla yola çıktı. Bu çabalar, sadece bir web portalının ötesinde, gençlerin sporu sevmelerini teşvik eden bir dijital deneyim oluşturma hedefini içeriyordu.

New Bilişim Teknolojileri ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğindeki projeyle, gençler arasında sporun popülerliğini artırmak, sporu teşvik etmek ve gençlerin sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemelerini desteklemek amacıyla bir web portalı geliştirmeyi hedefledi. Bu hedefe ulaşmak için, etkileşimli, bilgilendirici ve gençleri cezbetme özelliklerine sahip bir platform inşa etmeyi amaçladılar.

Neler
yaptık ?

Yazılım ekibimiz, kullanıcı dostu bir arayüzle entegre edilmiş, gençlerin spor etkinliklerine kolayca katılım sağlayabilecekleri bir web portalı oluşturdu. Bu portal, gençlerin spor branşlarına göre filtreleme yapmalarına, etkinliklere kaydolmalarına ve diğer spor meraklılarıyla etkileşimde bulunmalarına olanak tanıyan interaktif özelliklerle donatıldı. Ayrıca, sporcuların başarıları ve etkinlik sonuçlarıyla ilgili canlı güncellemeler sunarak kullanıcıların sürekli motive olmalarını sağladı.

New Bilişim Teknolojileri ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde geliştirdiği web portalı, gençler arasında sporu sevme ve aktif katılımı artırma konusunda büyük bir başarı elde etti. Bu proje, gençlerin sağlıklı yaşam tarzını benimsemelerine, sporla ilgili bilinçlenmelerine ve etkileşimli bir dijital platformda bir araya gelmelerine olanak tanıyarak topluma pozitif bir katkı sağladı. Gelecekte de gençleri sporla bir araya getiren, motive eden ve sağlıklı yaşamı teşvik eden projelere imza atmaya devam etmeyi hedeflemekteyiz.

gsb-web-portali

Kazanımlar

Projede kullandığımız teknolojiler

JavaScript
TypeScript
Node.JS
React
Webpack
Nginx
GraphQL
PostgreSQL

Bir başarı hikayesimi yazmak istiyorsunuz ?

case studies

See More Case Studies

İletişim

Kapsamlı yazılım çözümleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Sorularınızı yanıtlamaktan ve  ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sizlere sunmaktan mutluluk duyarız.

Avantajlarımız :
Çalışma adımlarımız neler ?
1

Size uygun bir zamanda bir görüşme planlıyoruz

2

Proje analizi ve ihtiyaçlar toplantısı yapıyoruz

3

Teklifimizi hazırlıyoruz

Ücretsiz Danışmanlık Planlama